Logo střediska

Rekreační střediska v přírodě
Avia Varvažov, Kovo u Sobědraže a Chata Zvonice Kořenov

Na Stezce 1330 / 3, 100 00 Praha 10 - Vršovice
Telefon / fax: 222 981 672, Mobil: 777 284 272
E-mail: info@vprirode.cz, Internet: http://www.vprirode.cz

Vybírejte nejlepší!

Aktuální nabídka

RS Avia Varvažov

RS Kovo u Sobědraže

Chata Zvonice Kořenov

Dopravní spojení

Avia Varvažov

Rekreační středisko Avia Varvažov se nachází v jižních Čechách, přesněji v píseckém regionu poblíž obcí Varvažov a Ostrovec. Ačkoliv katastrálně spadá právě do Varvažova, betonová přístupová silnice vede z Ostrovce. Pokud se budete držet hlavní cesty procházející obcí, včas uvidíte místní poštu a u ní na sloupu elektrického vedení i poutač se šipkou. Dál už se nemůžete splést. Po chvíli jízdy mezi poli zahýbá silnice do lesa a po přejetí mostku nad říčkou Skalice jste u nás. Přímo naproti hotelové budovy je vyhrazené parkoviště pro osobní vozidla vedle hotelové budovy, autobusy mohou pokračovat dále, aby se pak mohly otočit.

Vzdálenost z Prahy je 85 km a nejlepší je zvolit strakonickou silnici, kde uhnete vlevo na konci obce Čimelice, projedete Smetanovou Lhotou a již jste v Ostrovci.

Z Plzně je vzdálenost srovnatelná jako v případě Prahy. Po plzeňské silnici se vydáte až na Novou Hospodu, kde uhnete na Zlivice, dále projíždíte Vráží. Následující obcí je Ostrovec.

Pokud pojedete z Českých Budějovic, bude cesta dlouhá 65 km. Projedete Pískem po E49 a na MÚK Dobešice odbočíte vpravo. Přes Zlivice a Vráž se dostanete až do Ostrovce.

Do Ostrovce a Varvažova jezdí také pravidelné vlakové a autobusové linky. Většinou je nutný přestup v Písku, ale výjimkou nejsou ani přímé spoje.

Mapa   Fotka ze střediska

Kovo u Sobědraže

Rekreační středisko Kovo u Sobědraže se nachází v jižních Čechách, přesněji v píseckém regionu poblíž obcí Sobědraž a Kostelec nad Vltavou. Pokud pojedete z Prahy, odbočte na křižovatce Lety (poblíž čerpací stanice Slovonaft) směrem na Orlík a jeďte po silnici do Kostelce nad Vltavou a pak dále hlavním směrem na Milevsko. Po přibližně 1,5 km odbočte na Sobědraže, kterou projedete. U hájovny zabočte vpravo do lesa. Lesní cestou pokračujte přibližně 3 km. U dřevěné budky s šipkou a označením Kovo zabočte do leva a po cestě pokračujte další 2 km až k Orlíku. Areál se nachází po pravé straně. Přímo pod hotelovou budovou je vyhrazené parkoviště pro osobní vozidla, otočí se zde i autobusy běžné velikosti.

Vzdálenost z Prahy je 90 km a nejlepší je zvolit strakonickou silnici, kde uhnete vlevo na křižovatce Lety, projedete Sobědraží a vydáte se po cestě lesem.

Z Plzně je vzdálenost kratší než v případě Prahy a to 85 km. Přes Rožmitál pod Třemšínem, Březnici a Mirovice se vydáte až na křižovatku Lety. Dále je cesta již stejná jako v předchozích případech.

Pokud pojedete z Českých Budějovic, bude cesta dlouhá 75 km. Projedete Pískem a po silnici 29 pojede přes Záhoří a Zvíkovské Podhradí až do Sobědraže.

Do Kostelce nad Vltavou a Sobědraže jezdí také pravidelné vlakové a autobusové linky. Většinou je nutný přestup v Písku nebo Milevsku, ale výjimkou nejsou ani přímé spoje.

Mapa   Fotka ze střediska

Zvonice Kořenov

Horká chata Zvonice se nachází v severních Čechách, přesněji v jabloneckém regionu na okraji obce Kořenov, nedaleko Harrachova. Pokud pojedete z Prahy, odbočte na rychlostní komunikaci R10 vedoucí kolem Mladé Boleslavi a Turnova, kde se vydáte směrem na Železný Brod. Dále projedete Tanvaldem a Desnou a odbočte směrem do Kořenova. Přibližně uprostřed obce se nachází Obecní úřad, kde zahněte vlevo a již nikam neodbočujte. Přibližně po jednom kilometru jízdy se dostanete až do areálu.

Vzdálenost z Prahy je 130 km a nejlepší je zvolit silnici R10, kde projedete Železným prodem, až do Kořenova a u obecního úřadu zahnete vlevo.

Z Plzně je vzdálenost 225 km a je třeba se vydat přes Prahu. V ní projedete Barrandovský most a po jižní spojce ji opustíte. Dále je cesta již stejná jako v předchozích případech.

Pokud pojedete z Hradce Králové, bude cesta dlouhá 100 km. Projedete Novou Pakou a Jilemnicí kolem Rokytnice nad Jizerou. U obecního úřadu v Kořenově zahnete vpravo.

Do Kořenova jezdí také pravidelné vlakové a autobusové linky. V některých případech je nutný přestup v Jablonci nad Nisou nebo v Liberci, výjimečně také v Děčíně. Výjimkou nejsou ani přímé spoje.

Mapa   Fotka ze střediska